ZÍSKEJ Až 250,00 CASHCOINS FÉRmakléři
Připravte svého čtyřkolého miláčka na léto
19/06/2017

Už se vidíte u moře nebo na túře po horách? Neuspěchejte odjezd na dovolenou a nejdřív připravte na výjezd své auto. Máme pro vás rady, co na autě zkontrolovat a jak při dlouhé cestě ušetřit na spotřebě.

Tip: Auto zkontrolujte, zvlášť pokud jste nedávno koupili ojeté a chystáte se s ním na velkou cestu poprvé. Pokud auto na dovolenou teprve vybíráte, ozvěte se nám. Vybrané auto pro vás zkontrolujeme.

Kontrolu pneumatik zvládnete sami

Než vyrazíte, zajeďte na benzínku a zkontrolujte tlak v pneumatikách. Podhuštěné pneumatiky ovlivňují spotřebu i brzdnou dráhu, navíc se rychleji opotřebovávají a při přehřátí na rozpálené silnici jsou náchylné k defektům. Na dovolenou se rozhodně nevydávejte se sjetými pneumatikami. Pokud má vzorek méně než 1,6 mm, doplatíte na to buď nehodou, nebo tučnou pokutou.

Provozní kapaliny

Ujistěte se, že máte dostatek provozních kapalin – brzdové kapaliny, motorového oleje, chladicí kapaliny i kapaliny do ostřikovačů. A pokud víte, že vaše auto obyčejně spotřebuje víc oleje, vezměte s sebou litr navíc. Hodit se vám bude i litr destilované vody, ať už ji použijete do ostřikovačů, nebo do chladiče. Chladič dostane při dlouhé cestě zabrat, zvlášť pokud vyrážíte za teplem.

Neodkládejte servis

Pokud se blíží doba, kdy byste měli auto dovézt do servisu, raději servis navštivte ještě před dovolenou. Při dlouhé cestě se můžou projevit problémy, které teď netušíte, ale v servise by je odhalili. Nechte zkontrolovat především brzdychladič a také cokoliv, co se vám při běžných cestách nezdá, například žekřičí výfuk, nebo auto samovolně zatáčí.

Stěrače a další „drobnosti“

Neodjíždějte s nefunkčními stěrači – myslete na to, že vás na dlouhé cestě může zastihnout průtrž mračen. Obecně se nevyplatí odjíždět s jakoukoliv (i drobnou) závadou a doufat, že to nějak doklepete a nic se nestane. Servis v zahraničí se prodraží, nehledě na to, že vám jeho hledání zkazí dovolenou.

Dlouhá cesta? Snižte spotřebu!

Už teď se chytáte za hlavu, když počítáte, kolik vás bude stát benzín? Držte se následujících tipů a spotřebu snížíte:

  • Nevozte zbytečnosti. Čím míň auto zatížíte, tím víc ušetříte. Zamyslete se, co s sebou opravdu potřebujete, zbytečnosti nechte doma.

  • Připravte na cestu pneumatiky. Vracíme se k prvnímu bodu: nafoukněte pneumatiky na výrobcem doporučený tlak.

  • Snižte odpor vzduchu. Nejezděte s otevřenými okýnky, a pokud s sebou nevezete kola, sundejte ze střechy nosič.

  • Při delším stání vypněte motor.

  • Na dálnici používejte tempomat. Udrží rychlost na stejné hladině lépe, než by to mohl zvládnout člověk s nohou na plynu.

  • Jeďte klidně. Nesnažte se za každou cenu předjíždět a kličkovat mezi auty na dálnici. Jízda brzda-plyn vás stojí palivo navíc.

Tip: Pokud teprve vybíráte auto, se kterým se na dovolenou vydáte, přečtěte si náš článek Diesel nebo benzín: to je otázka! Dozvíte se v něm, jestli se vám vyplatí spíš dieselové, nebo benzinové auto.

Nezapomeňte na výbavu

Před odjezdem zkontrolujte ještě povinnou výbavu. Máte v pořádku lékárnu? Máte reflexní vestu a trojúhelník? Nedostatečné výbavy byste mohli litovat nejen při poruše, ale i v případě, že vás zastaví policie. 

Mnohem více se dozvíte na autotym.cz !!!

 

Bon Voyage přátelé!

 

 

   
 
ZÍSKEJ Až 250,00 CASHCOINS FÉRmakléři
visit register click