4Home.cz
Den české státnosti: podporujme české značky
28/09/2017

Dnes je svátek sv. Václava, neboli Den české státnosti. A tak je nejlepší čas na to, zaměřit se na české značky a obchody, které byste neměli přehlédnout.Že jsou Baťa nebo Škoda české značky, to jste už asi někde slyšeli. Ne každý však ví, že se ve světě proslavily i koupelny a kuchyně SIKO, kuchyňské potřeby Tescoma nebo spodní prádlo El.ka Underwear.

SIKO možná znáte jako úspěšnou firmou nabízející kuchyně, koupelny, obklady i dveře. V roce 1991 šlo však ještě o skoro nesplnitelný sen 44leté matky tří dětí z malé obce Čimelice. Bez předchozí znalosti podnikání se rozhodla s manželem založit rodinnou firmu Stavební Izolace, Keramika a Obklady. Na rozjezd firmy sice padly veškeré rodinné úspory a celé se to neobešlo bez mnoha protivensví a nesnází, zanedlouho ale o malé prodejně v jižních Čechách věděl kde kdo a jezdilo se do ní až z Prahy. Dnes má SIKO více než 50 prodejen na českém i slovenském území a řadu odběratelů v Polsku, Maďarsku, Rakousku, Rusku, Litvě, Moldávii, Dánsku i na Ukrajině.

Příběh Tescomy se od cesty Jaroslavy Valové příliš neliší. Malá firma, která vznikla v roce 1992 pro radost v jedné zlínské garáži, má dnes obchodní pobočky v 7 evropských zemích a výrobky vyváží do více než 100 zemí světa. Tescoma kuchyňské potřeby nejenže prodává, ale ve vlastním design centru také sama vyvíjí a testuje. Řada výrobků Tescoma nese označení světový patent a mnoho z nich získalo během posledních pár let prestižní ocenění za design. Přes světových úspěch ale zůstává Tescoma českou značkou s hlavním sídlem hrdě ve Zlíně.

Nejmladší a nejrozvernější ze tří českých značek, které jsme pro vás vybrali, je El.ka Underwear. Zakladatelé El.ka se rozhodli bojovat s levným dovozem nekvalitních výrobků z Asie a vsadili na kvalitu a design. Spodní prádlo vyrábí zásadně v České republice a důraz kladou na každý malý detail. Barevné, perfektně navržené a střižené prádlo padne jako ulité a je ho až škoda schovávat pod oblečením. Za teplých letních dnů klidně poslouží i jako stylové kraťasy nebo pyžamo. Takže byť jste o El.ka možná ještě neslyšeli, dejte této značce šanci, má totiž našlápnuto následovat v úspěchu SIKO i Tescomu.

Tak Vám přejeme krásný sváteční den, ať už doma nebo na výletě, a až budete příště nakupovat, dejte šanci českým výrobkům!

    Share on Google+
  Ali Express
Close
až 3,50% CashCoins
Sleva 200 Kč na Kasa.cz
Kód:AF-200-218
4LifeDirect.cz - Jistota
visit register click